Vidutinė slidinėjimo traumos kaina - 500 eurų
Bendrovės Seesam Insurance AS Lietuvos filialo duomenimis, vidutinė pastarųjų 2 metų slidinėjimo sezonų metu išmokama žala siekia 500 eurų. Daugiausia su slidinėjimo traumomis susijusių įvykių užfiksuojama Austrijoje ir Italijoje, šiose šalyse ir žalos vidurkis didesnis už vidutinį – jis siekia 611 eurų.
„Didesnį įvykių skaičių Austrijoje ir Italijoje lemia šių krypčių populiarumas tarp lietuvių. Beje, ir medicininės pagalbos kainos šiose šalyse yra didesnės nei kitur. Net ir nedidelė trauma užsienyje žmogui gali kainuoti ne vieną šimtą ar tūkstantį eurų, tai – ir būtinosios pagalbos išlaidos, ir negautos pajamos dėl laikino nedarbingumo Lietuvoje, o jei po traumos reikalinga reabilitacija – ir išlaidos jai“, - vardija Seesam asmens draudimų grupės plėtros vadovė Natalija Misėkienė.
Slidininkai ir snieglentininkai dažniausiai patiria kelio ir peties sumušimus ir išnirimus. Tačiau, pasak N. Misėkienės, kartais net ne pačių traumų sudėtingumas gali pareikalauti keliskart didesnių išlaidų. „Pakanka dėl kokių nors aplinkybių – sudėtingo prieinamumo prie įvykio vietos ar kt. – iškviesti sraigtasparnį ir traumos kaina svečioje šalyje išauga virš dešimties kartų. Savo praktikoje esame padengę beveik 6,5 tūkst. eurų išlaidas, kuomet susižeidusį klientą sraigtasparniu gabenome iš įvykio vietos.“
N. Misėkienė pataria itin kruopščiai slidinėjimui pasirengti pradedantiesiems: pasirūpinti specialia apranga, įranga ir apsaugomis, kasdien įvertinti padėtį kalnuose, oro sąlygas, matomumą trasoje, saugoti save, vaikus ir aplinkinius trasoje. Taip pat patariama tinkamai pasirengti fiziniam krūviui kalnuose: „Pradėkite sportuoti ne tik likus kelioms savaitėms iki planuojamų atostogų. Kasdien prieš pradėdami dieną kalnuose padarykite mankštą bei atlikite tempimo pratimus. Tai užtikrins geresnę savijautą bei sumažins traumų riziką,“ - pataria Seesam atstovė.
Aktyviai atostogauti vykstantiems žmonėms patariama papildomai pasirūpinti ir civilinės atsakomybės draudimu. „Rizikuojame ne vien savo sveikata, bet ir kitų asmenų saugumu. Jei leisdamiesi nuo kalno partrenkėte žemiau šlaite esantį slidininką, esate atsakingi už jo sveikatai ir inventoriui padarytą žalą“,– perspėja N. Misėkienė.
Taip pat patariama atkreipti dėmesį į aplinkybes, kuomet draudimas kalnuose negalioja. Tai – tyčiniai veiksmai, nepagrįsta rizika, slidinėjimas ne turistams skirtose trasose, alkoholio, narkotinių, toksinių medžiagų vartojimas slidinėjimo metu. Sudarant draudimo sutartį būtina informuoti, jog vykstama slidinėti.
Seesam informacija