Straipsnio nuotrauka 2017-06-21

Vasaros stovykla. Kaip teisingai pasirūpinti savo vaiko apsauga?

„Šiltuoju metų laiku vaikų traumų skaičius gerokai išauga. Batutai, dviračiai, riedučiai bei pastaruoju metu ypač išpopuliarėjusios elektrinės riedlentės skatina vaikų aktyvumą, tačiau ir didina galimybes rimtai susižeisti“, – teigia draudimo bendrovės „Gjensidige“ Asmenų žalų skyriaus vadovė Giedrė Krasauskienė. Visų šių traumų nespėja sužiūrėti aktyvių ir bežaidžiančių vaikų tėvai. Todėl tam, jog ir tėvai jaustųsi saugesni ir vaikai tikrai būtų prižiūrėti, neretai pasirenkama vaikus išleisti į vasaros stovyklą. Tokioje vietoje, tėvai tikisi, jog jų atžala turės turiningą ir smagų laisvalaikį, o vaikai – kad praleis gerai laiką su didele grupe bendraminčių. Vis dėlto, atsakingas asmuo, kuris prižiūrėtų šėlstančius mažamečius turi būti, ir tai dažniausiai yra stovyklos personalas, kurie visą savo dėmesį skiria vaikams.

Vidutiniškai Lietuvoje yra užregistruojama net 100 naujų stovyklų kasmet. Stovyklos yra organizuojamos įvairiausio pobūdžio: dienos stovyklos, stovyklos su nakvyne, paprastos stovyklos, kurios apima tik žaidimus ir lengvą veiklą, tiek stovyklos susijusios su konkrečiu užsiėmimu ar sportu (jodinėjimo, plaukimo, teniso, krepšinio ir pan.). Taip pat, neretai tėvams netinka Lietuvoje organizuojamos stovyklos, todėl pastarieji dažniausiai savo atžalas išleidžia į užsienyje rengiamas stovyklas.

Remiantis draudimo bendrovės „Gjensidige“ duomenimis, vasarą vaikai dažniausiai patiria šias traumas:
•    Kaulų lūžiai;
•    Šunų ar kitų naminių gyvūnų įkandimai
•    Nudegimai

Tokias traumas mokyklinio amžiaus vaikai patiria stovyklaudami, sportuodami, plaukiodami, besikarstydami medžiais, ar kitaip pramogaudami gamtoje. Žinome, vaikai nelaimingus atsitikimus patiria ir namuose ar artimoje aplinkoje,  ne tik stovyklos metu. O kaip teigia G. Krasauskienė: „Vaikų draudimas nuo nelaimingų atsitikimų stovyklose pagal mūsų šalies įstatymus nėra privalomas, todėl dažniausiai stovyklautojų niekas neapdraudžia. Tuomet, vaikui patyrus traumą, tėvams tenka iš savo kišenės padengti visas patirtas išlaidas. Rečiau, tačiau pasitaiko atvejų, kai stovyklos organizatoriai pasirūpina vaikų draudimu nuo nelaimingų atsitikimų, įskaičiuodami jį į stovyklos kainą. Atkreiptinas dėmesys, kad tik maža dalis Lietuvos tėvų, savo atžalas palikdami stovyklose ar išveždami ilsėtis pas giminaičius, apdraudžia juos nuo nelaimingų atsitikimų“.

Todėl draudikai pataria tėvams, kurie yra linkę savo atžalas išleisti stovyklauti, pasidomėti ar stovyklos organizatoriai, kurie ateinantį laikotarpį rūpinsis atvykusiais vaikais, turi civilinės atsakomybės draudimą. Kadangi šis draudimas žalą atlygina, jei vaikai patiria nelaimingą atsitikimą dėl netinkamos atsakingo personalo priežiūros ar užsiėmimų metu naudotos įrangos. „Gjensidige“ asmens žalų ekspertė akcentuoja: „Patikėdami savo vaikus kitų globai, turėtume būti tikri, ar šios įstaigos turi tinkamą kvalifikaciją, gerą reputaciją ir draudimą“.

Draudimo išmokos dėl nelaimingo atsitikimo gali būti ne tik pagalba patyrus finansinių nuostolių, bet ir pagalba, kuri kompensuoja patirtą stresą vaikui dėl traumos. „Pavyzdžiui, jeigu lūžus kojai atžala yra priversta visą likusį atostogų laiką leisti patalpoje, gautos draudimo išmokos suteikia tėvams galimybę panaudoti jas vaiko gerovei – nupirkti knygų, žaidimų ar pagerinti jam buities sąlygas. Svarbu nepamiršti, jog kur bebūtų vaikas, už jo saugumą atsako tėvai“, – pastebi G. Krasauskienė. Vis dėlto, linkime, jog Jūsų vaikai vasara tokių traumų nepatirtų ir vasara praeitų sklandžiai ir linksmai, tačiau apsisaugoti nuo galimų nelaimingų atsitikimų būtina, kadangi mažieji piliečiai yra nenuspėjami ir linkę į naujus potyrius.

Gjensidige informacija