Straipsnio nuotrauka 2022-02-21

Traumos: draudikų patarimai

Orai žiemą dažnai būna apgaulingi. Plikledis, kuris susidaro, kai palyja ir vėl pašąla, sukelia itin didelį traumų pavojų. „Lietuvos draudimo“ atstovai apskaičiavo, kad 2021 metais dėl įvairių traumų iš viso buvo išmokėta daugiau nei 2,6 milijono eurų suma. Draudikai pabrėžia, kad patyrus traumą, svarbiausia pasirūpinti savo sveikata. Dokumentus draudimo išmokai gauti, galima susitvarkyti ir vėliau.

Dažniausiai pasitaikančios traumos

Dėl permainingų orų gatvių šaligatviai tampa labai slidūs, todėl pėstieji neretai paslysta ir susižeidžia. Nelaimės atveju, būtina nedelsiant kreiptis į savo gydymo įstaigą. Raiščių patempimai, dilbio arba riešo lūžiai – tai pagrindinės traumos, kurios pasitaiko esant slidiems šaligatviams. Net jei skausmas nėra didelis, reikėtų pasitikrinti, ar nėra raiščių patempimo, kaulo skilimo ar net lūžio.

„Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis pastebi, kad be jau išvardintų traumų, žmonės susilaužo blauzdos ar čiurnos kaulus. Kiek rečiau į medikus kreipiamasi dėl galvos smegenų sukrėtimo.

Išmokų suma daugiau nei 2 milijonai eurų

Anot A. Juodeikio, 2021 metais traumas patyrė ir dėl išmokų į „Lietuvos draudimą“ kreipėsi virš 12 tūkst. žmonių. Nukentėjusiems draudimo bendrovės klientams buvo išmokėta solidi suma – daugiau nei 2,6 milijonus eurų.

Draudimo ekspertas skaičiuoja, kad vidutiniškai kompensacija už patirtas traumas siekė 220 eurų, o didžiausia išmokos suma pernai buvo apie 4,3 tūkst. eurų.

Skaudžios traumos – ne tik žiemą

Kaip teigia draudimo ekspertas, traumos patiriamos visus metus, o ne tik šaltuoju laikotarpiu. Žiemą žmonės susižaloja dėl slidžių šaligatvių arba laiptų prie įėjimų. Vasara –metais, kai gyventojai daugiau sportuoja ir aktyviai leidžia laisvalaikį, todėl tokių traumų, kaip patempti raiščiai, lūžusios čiurnos ar dilbiai, nesumažėja. Susižaloti ypač rizikuoja mėgstantys važinėti dviračiais ar paspirtukais.

Nuo traumų galima nukentėti visais metų laikais, todėl A. Juodeikis ragina rūpintis savimi atsakingai. Pavyzdžiui, žiemą, kai susidaro plikledis, geriau skirti daugiau laiko kelionei pėsčiomis ir išeiti iš namų anksčiau. Jo patarimas pėstiesiems, einantiems slidžiais šaligatviais, statyti pėdas labiau į šonus, panašiai kaip vaikšto pingvinai, nes tai vienas iš būdų išvengti skaudžių traumų.

Parengta pagal AB „Lietuvos draudimas“ informaciją