„Pikčiausios“ šalies eismo vietos
Lietuvos gyventojai identifikavo kelių vietas, kuriose vairuodami dažniausiai patiria pyktį ar susierzina. Vasarį ir kovą didžiausios šalies draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ inicijuotame „Pykčio keliuose žemėlapyje“ internete vairuotojai pažymėjo apie 4 tūkst. eismo vietų, kuriose dažniausiai patiria neigiamas emocijas. Žemėlapyje identifikuoti „karščiausi taškai“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose.
„Pykčio keliuose žemėlapio“ tikslas buvo leisti vairuotojams patiems parodyti gatves, kuriose jie dažniausiai patiria stresą ar kitas neigiamas emocijas – juk geriausiai tai ir gali padaryti žmonės, kurie nuolat susiduria su pykčiu keliuose. Sulaukę didžiulio žmonių susidomėjimo ir įsitraukimo dar kartą įsitikinome, kad pyktis keliuose yra aktuali problema, kurią būtina spręsti: ne tik gerinant vairuotojų savijautą, bet ugdant šalies vairavimo kultūrą“, – sakė Raimondas Geleževičius, kampanijos „Nulis pykčio“ ambasadorius, „Lietuvos draudimo“ Privačių klientų departamento direktorius.
Anksčiau „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikti sociologiniai tyrimai rodo, kad 95 proc. Lietuvos vairuotojų yra susidūrę su pykčiu keliuose ir bent kartais patiria neigiamų emocijų, o 61 proc. vairuotojų vienaip ar kitaip sureaguoja į kitų vairuotojų demonstruojamą pyktį.
Daugiausia pykčio – žiedinėse ir įprastose sankryžose
„Pykčio keliuose žemėlapio“ duomenys atskleidė, kad daugiausia pykčio vairuotojai patiria didmiesčiuose: apie 75 proc. pažymėtų taškų – 5 šalies miestuose. Pasak projektą inicijavusio „Lietuvos draudimo“ atstovo R. Geleževičiaus, panašią tendenciją rodė ir ankstesni tyrimai – miestų keliuose vairuotojai patiria pyktį apie 10 kartų dažniau nei kaimo vietovėse. „Pykčio keliuose žemėlapio“ duomenys taip pat atskleidė, kad vairuotojai dažniausiai neigiamas emocijas patiria intensyvaus eismo vietose, kur neretai susidaro spūstys.
Vilniuje tai – Lietuvos edukologijos universiteto, Gerosios vilties bei Olandų gatvės žiedai, Kaune – Pilies g. žiedas bei Pramonės ir Savanorių prospektų sankryža. Klaipėdoje gyventojai daugiausiai neigiamų emocijų patiria Šilutės plento ir Baltijos prospekto bei Jakų žieduose. Kituose miestuose daug streso vairuotojams sukelia vietos, kuriose, pasak jų, – netinkamai veikiantys šviesoforai, sudėtingai įvykdomi posūkiai į kairę, susidaro spūstys ar atsiranda kitos kliūtys, neleidžiančios ramiai ir saugiai važiuoti.
„Pikčiausiose“ vietose – nuotaiką gerinantys ženklai
Siekdamas mažinti pyktį Lietuvos keliuose „Lietuvos draudimas“ toliau tęsia „Nulis pykčio“ kampaniją, kurios viena iš priemonių – kelio informaciniai stendai „Įsijunk šypseną“, skirti paskatinti vairuotojus vairuoti draugiškiau. Šiuo metu kelio stendai jau įrengti 38 Lietuvos vietose. „Lietuvos draudimas“ visoje Lietuvoje numato pastatyti dar kelias dešimtis šių kelio ženklų. Juos gyventojai vertina teigiamai – intensyviausiose sostinės gatvėse išvydę „Įsijunk šypseną“ kelio stendą nusišypso beveik kas antras (45 proc.) eismo dalyvis.
Naujus informacinius kelio stendus draudimo bendrovė įrengs bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija. „Gyventojų identifikuotas „pikčiausias“ eismo vietas perduosime konkrečių savivaldybių atstovams, kad jie galėtų kritiškai įvertinti situaciją ir nuspręsti, kuriose regionų vietose būtina kažką keisti, siekiant gerinti ne tik vairuotojų savijautą, bet ir saugumą“, – komentavo Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė viešiesiems ryšiams Indrė Vilūnienė.
„Pykčio keliuose žemėlapį“ „Lietuvos draudimas“ sukūrė ir įgyvendino drauge su Lietuvos savivaldybių asociacija bei Lietuvos automobilių kelių direkcija, taip pat naujienų portalu DELFI. Gyventojai vietas, kuriose vairuodami patiria daugiausiai pykčio, galėjo žymėti šių metų vasario 19 – kovo 26 dienomis.
„Pykčio keliuose žemėlapis“ yra vienas iš „Lietuvos draudimo“ kampanijos „Nulis pykčio“ projektų. Visa pykčio mažinimo keliuose iniciatyva Lietuvoje veikia nuo 2013 m. pabaigos ir yra įvertinta tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu. 2014 m. pabaigoje „Nulis pykčio“ laimėjo „European Excellence Awards“ geriausio socialinės atsakomybės projekto Europoje titulą. „Nulis pykčio“ projektą palaiko Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija bei Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Lietuvos draudimo informacija