Straipsnio nuotrauka 2024-04-02

Kaip išvengti eismo įvykių miesto „spąstų“: vairuotojų etiketas avaringose gatvėse

Kiekvienas vairuotojas turėtų būti informuotas apie avaringiausių miesto gatvių keliamą riziką. Eismo įvykiai gali nutikti bet kur, tačiau tam tikrose vietovėse jie pasitaiko dažniau dėl intensyvaus eismo srauto ir aukštesnių greičio limitų. „Gjensidige“ atstovas Agnius Gučius įvardija, kad Vilniaus mieste ypač avaringos yra Ukmergės, Ozo, Geležinio Vilko gatvės bei Savanorių ir Laisvės prospektai.

Vairuotojų saugumo mantra: trijų sekundžių taisyklė

Keliaujant per šias gatves, būtina ypatingai atidžiai stebėti eismo situaciją ir tinkamai vertinti aplinkinių transporto priemonių greitį bei atstumus. „Nesilaikant atstumo ir netinkamai įvertinus kitų eismo dalyvių greitį, gali kilti eismo įvykiai. Todėl būtina laikytis trijų sekundžių taisyklės, kuri padeda išlaikyti saugų atstumą iki priešais važiuojančio automobilio“, – teigia A. Gučius.

Saugumo priemonės ir atsakomybės jausmas

Svarbu ne tik laikytis eismo taisyklių, bet ir įvertinti orų sąlygas bei kelio būklę, kad būtų išvengta netikėtų situacijų. „Gjensidige“ ekspertas pabrėžia, kad tinkamas atstumas iki kitos transporto priemonės ir pasirengimas staigiam stabdymui yra gyvybiškai svarbūs saugiam eismui.

Patarimai, kaip elgtis patekus į nepalankią situaciją

Jei automobilis sugenda ar baigiasi degalai, svarbu laikytis saugumo procedūrų: įjungti avarinį signalą, dėvėti šviesą atspindinčią liemenę ir, jei įmanoma, išlipti iš transporto priemonės per dešinės pusės duris. „Sustojus kelkraštyje, būtina tinkamai pažymėti avarinio sustojimo vietą ir išvengti buvimo ant kelio. Visada kvieskite pagalbą kelyje, kuri yra įtraukta į daugelio kasko draudimo sutarčių“, – sako A. Gučius.

Transporto kompetencijų agentūros duomenys rodo, kad Lietuvoje yra nustatytos kelios „juodosios dėmės“, kuriose eismo įvykiai įvyksta dėl pasikartojančių priežasčių. Vairuotojams svarbu žinoti šias vietas ir būti ypač atsargiems, ypač piko metu, kad būtų išvengta nelaimių.

Laikydamiesi šių patarimų ir būdami atidūs kelyje, vairuotojai gali ženkliai sumažinti eismo įvykių riziką ir užtikrinti tiek savo, tiek kitų eismo dalyvių saugumą.

Parengta pagal ADB „Gjensidige“ informaciją