Dviratės transporto priemonės jau kelyje
Atšilus orams vis dažniau pastebime dvirates transporto priemones, tokias kaip motociklai ar motoroleriai. Draudimo bendrovių pastebėjimu, su kiekvienais šių transporto priemonių vairuotojai vis atsakingesni ir saugumu rūpinasi iš anksto. Gjensidige draudimo bendrovės duomenimis, šiais metais motociklininkai dėl transporto priemonės draudimo kreipiasi dar prieš sezono pradžią. Net 60 procentų daugiau vairuotojų, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.
„Trečdalis jų savo transporto priemones privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu apdraudžia visam sezonui – renkasi pusės metų trukmės draudimą“, – sakė draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė. Tokį išaugusį vairuotojų atsakingumą bei rūpestį kitais eismo dalyviais patvirtina ir draudimo bendrovės statistika - Lietuvoje už dviratės transporto priemonės vairo sėda apie 10 metų stažą turintys vairuotojai, kurių amžius svyruoja nuo 30 – 39 metų.
Gjensidige draudimo bendrovės atstovė sako, jog motociklų vairuotojai dažniausiai nepasižymi nedrausmingumu, bet dauguma įvykių daugiausiai susiję su tuo, jog kliudoma kita transporto priemonė ar įsitrenkiama į priešais esančią transporto priemonę. Vis dėlto, pasitaiko ir šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimų – kitos transporto priemonės nepraleidimas ar judėjimais prieš eismą.
Dėl pastarųjų eismo įvykių, kaip atkreipia dėmesį žalų ekspertė, dažniausiai yra išmokamos didžiausios išmokos. „Pernai didžiausia išmoka siekė 5 tūkst. eurų, kai motociklas nepraleido automobilio, važiuojančio pagrindiniu keliu. Šiemet jau išmokėjome rekordinę – beveik 12 tūkst. eurų – draudimo išmoką, kai motociklininkas įvažiavo į traktorių“, – komentavo V. Katilienė. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai kartu su vairuotoju nukenčia ir keleivis. Šiais metais, jau buvo išmokėta 3 tūkst. Eur. Išmoka nuo motociklo nukritusiai keleivei.
Bendrai per praėjusius metus buvo užregistruoti net 135 įvykiai, remiantis Gjensidige draudimo bendrovės duomenimis, kuriuos sukėlė motociklininkai, o nukentėjusiems buvo išmokėta net 110 tūkst. Eur. Tad vidutiniškai vienos išmokos dydis siekė apie 950 Eur. Tačiau V. Katilienė pastebi, jog Lietuvoje motociklas yra didmiesčių vairuotojų transporto priemonė, kadangi remianti draudimo bendrovės statistika, net 34 procentai motociklų savininkų gyvena Vilniuje, o apie 10 procentų – Kaune. Toks dviratės transporto priemonės pasirinkimas ekspertės nuomone yra skirtas laisvalaikiu ar pramogai.
Vis dėlto, draudimo bendrovės atkreipia dėmesį, jog kelyje visi esame lygūs, todėl pasirinkus keliauti motociklu ar motoroleriu, reikėtų nepamiršti:
- pasirinkti saugų greitį;
- įvertinti stabdymo kelią;
- įvertinti kelio dangos būklę;
- dėvėti motociklininko aprangą ir šalmą;
- netaupyti lempučių;
- kelyje galvoti ne tik apie savo, bet ir apie kitus eismo dalyvius.
Gjensidige informacija