Straipsnio nuotrauka 2015-04-13

Būti saugiems kelyje reikia kiekvieno mūsų pastangų ir noro

Balandžio 10-osios, ryte, važiuojantiesiems Kauno kryptimi keliu A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda, vaizdas buvo kiek neįprastas. Ties Mijaugonių gyvenviete (Elektrėnų sav.) policijos pareigūnai kartu su kelininkais vykdė specialiąją prevencinę priemonę.

 

Daugelis vairuotojų, kuriuos prieš nuvažiavimą į Jonavą stabdė policijos patruliai ir jiems siūlė užsukti į poilsio aikštelę, ir stebėjosi, ir šiek tiek nerimavo. Tačiau jaudulio ir įtampos neliko, kai už poros šimtų metrų, sustojusių automobilių vairuotojams ir keleiviams policijos pareigūnai teikė prevencinę medžiagą - lankstinukus, atmintines, Kelių eismo taisyklių knygeles, atšvaitus su šv. Kristoforo atvaizdu (šis šventasis - visų keliaujančiųjų globėjas), kitas dovanėles. Kartu siūlė stabtelėti ilgėliau ir pasikalbėti bei pasivaišinti kava ar arbata.

 

Pareigūnai vairuotojus „švietė" ir korupcijos prevencijos tema. Vairuotojams dalinti lankstinukai, kuriuose pateikiama informacija kas yra kyšis, kaip skiriama bauda, kaip nustatomas jos dydis, vairuotojams priminta, kaip elgtis jei yra provokuojami duoti kyšį. Daugiau informacijos apie tai internetio svetainėje http://www.kyšis-nusikaltimas.lt/

 

Su eismo dalyviais betarpiškai ir nuoširdžiai bendravo, beje, ir autografus dalijo garsus Lietuvos autolenktyninkas, trijų Dakaro ralio lenktynių dalyvis Benediktas Vanagas, taip pat kunigas Aušvydas Belickas, Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Eismo saugumo skyriaus vedėjas Nemunas Abukauskas, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

 

Keletui vairuotojų kelių policijos pareigūnai įtaigiai priminė, kad važiuojant būtina įsijungti žibintų šviesas, kitiems - nepamiršti pasikeisti transporto priemonių žieminių padangų į vasarines, o visiems vairuotojams - laikytis nustatytos tvarkos kelyje, saugių kelionių, nepatekti į „nepatogią" situaciją, t. y. pažeidus Kelių eismo taisykles, nebandyti susitarti su pareigūnais ir siūlyti kyšį.

 

Tarp 120 transporto priemonių vairuotojų, su kuriais šį kartą pabendrauta, buvo ir mokyklinio mikroautobuso, ir mikroautobuso, ir motociklo „Suzuki" vairuotojai, taip pat dviračio vairuotojas. Pastarosios dviratės transporto priemonės vairuotojas, pusamžis mijaugoniškis, vilkėjęs, kaip reikalauja Kelių eismo taisyklės, ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, užsuko, pamanęs, „kad įvyko kokia nelaimė". Ir liko maloniai nustebęs, kai kelių policijos pareigūnė ne tik su juo pabendravo, pagyrė, kad vykdo Kelių eismo taisykles, bet ir dar įteikė dovanėlių, palinkėjo gero savaitgalio ir saugaus kelio.

 

Garbaus amžiaus vyras, automobiliu vykęs kartu su žmona savaitgaliui į sodą, manė, kad „visas pulkas" policijos pareigūnų tikrina vairuotojų blaivumą ir tuoj duos „pūsti". Na, o jauna moteris, tik kovo pabaigoje gavusi vairuotojo pažymėjimą, akivaizdžiai neslėpė jaudulio, sulaukusi tiek policijos pareigūnų dėmesio. Ir, kad tolesnė kelionė būtų saugi, ji prie automobilio vairo užleido šalia sėdėjusį vyrą.

 

Keletas vairuotojų, nors ir ne vienerius metus sėkmingai važinėjantys, paprašė, kad jų automobilius ir keliones palaimintų bažnyčios atstovas - kunigas A. Belickas.

 

Ši prevencinė priemonė-susitikimas su eismo dalyviais buvo skirta Saugaus eismo dienai (balandžio 6-ajai) paminėti. Ją organizavo ir kartu dirbo Lietuvos kelių policijos tarnybos, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato imuniteto padalinių pareigūnai, Vilniaus apskrities policijos kapelionas A. Belickas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, VĮ „Automagistralė" darbuotojai.


Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija